Jezioro Tahoe – atrakcja południowej części USA

jeziora-tahoe-usa-aina-travel

Południe Stanów Zjednoczonych jest znane, jako teren, na którym godziny płyną leniwie, a mieszkańcy uwielbiają przesiadywać na werandach swoich wielkich domów. To jednak także miejsce, gdzie przyroda bierze górę nad wytworami człowieka. Doskonałym przykładem jest Jezioro Tahoe – największa atrakcja stanu Nevada.

Atrakcja Nevady – Jezioro Tahoe

To ogromne jezioro położone jest właściwie na granicy dwóch stanów, Nevada oraz Kalifornia, tuż u podnóży gór Sierra Nevada. Są to historyczne tereny, które zamieszkiwane były przez Indian Washoe. To oni, jako pierwsi, czerpali korzyści z pobliskiego jeziora, upatrując w nim nie tylko miejsce do połowu ryb, ale i czcząc je, jako serce swojego terytorium. W miarę upływu lat, liczba rdzennych mieszkańców zmniejszała się, a przyjemność z przebywania w okolicach Jeziora Tahoe zaczęli znajdować nowi, imigrujący tu Amerykanie. Od połowy XIX wieku stopniowo eksplorowali oni teren dzisiejszego rezerwatu, poszerzali okoliczną infrastrukturę i z lubością odpoczywali nad brzegiem tego drugiego najgłębszego jeziora w Ameryce.

Dla miłośników narciarstwa przygotowane są specjalne trasy zjazdowe
Dla miłośników narciarstwa przygotowane są specjalne trasy zjazdowe

Ścieżki turystyczne w Tahoe

Tahoe może poszczycić się obecnie dobrze rozbudowaną siecią ścieżek turystycznych, które oferują gamę atrakcji osobom przyjeżdżającym tu z wizytą. Wiosną i latem można rozkoszować się widokami i specyfiką szczytów Sierra Nevada na licznych trasach spacerowych lub konnych. Popularną atrakcją jest także wypożyczenie łodzi i poznanie okolicy z nieco innej perspektywy. Zimą natomiast rezerwat przemienia się w raj dla narciarzy i snowboardzistów. Mnogość szlaków zjazdowych i solidnie przygotowana sieć schronisk i hoteli daje możliwość nielimitowanej zabawy, w najlepszych z możliwych okolicznościach. Okolice Jeziora są dość łatwo dostępne, na przykład z San Francisco, zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną.

Widok na jezioro Tahoe
Widok na jezioro Tahoe

Jak widać, możesz tam bardzo aktywnie spędzać czas. W związku z tym pomyśl o ubezpieczeniu. W naszym nowym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych możesz dobrać sport, który będziesz uprawiać za granicą. Ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych to koszt od 6zł za dzień. Kalkulator znajdziesz na naszej stronie: aina.pl/ubezpieczenia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.