Jezioro Tahoe – atrakcja południowej części USA

Jezioro Tahoe – atrakcja południowej części USA
Jezioro Tahoe – atrakcja południowej części USA
Oceń ten post

Południe Stanów Zjednoczonych jest znane, jako teren, na którym godziny płyną leniwie, a mieszkańcy uwielbiają przesiadywać na werandach swoich wielkich domów. To jednak także miejsce, gdzie przyroda bierze górę nad wytworami człowieka. Doskonałym przykładem jest Jezioro Tahoe – największa atrakcja stanu Nevada.

To ogromne jezioro położone jest właściwie na granicy dwóch stanów, Nevada oraz Kalifornia, tuż u podnóży gór Sierra Nevada. Są to historyczne tereny, które zamieszkiwane były przez Indian Washoe. To oni, jako pierwsi, czerpali korzyści z pobliskiego jeziora, upatrując w nim nie tylko miejsce do połowu ryb, ale i czcząc je, jako serce swojego terytorium. W miarę upływu lat, liczba rdzennych mieszkańców zmniejszała się, a przyjemność z przebywania w okolicach Jeziora Tahoe zaczęli znajdować nowi, imigrujący tu Amerykanie. Od połowy XIX wieku stopniowo eksplorowali oni teren dzisiejszego rezerwatu, poszerzali okoliczną infrastrukturę i z lubością odpoczywali nad brzegiem tego drugiego najgłębszego jeziora w Ameryce.

Dla miłośników narciarstwa przygotowane są specjalne trasy zjazdowe
Dla miłośników narciarstwa przygotowane są specjalne trasy zjazdowe

Tahoe może poszczycić się obecnie dobrze rozbudowaną siecią ścieżek turystycznych, które oferują gamę atrakcji osobom przyjeżdżającym tu z wizytą. Wiosną i latem można rozkoszować się widokami i specyfiką szczytów Sierra Nevada na licznych trasach spacerowych lub konnych. Popularną atrakcją jest także wypożyczenie łodzi i poznanie okolicy z nieco innej perspektywy. Zimą natomiast rezerwat przemienia się w raj dla narciarzy i snowboardzistów. Mnogość szlaków zjazdowych i solidnie przygotowana sieć schronisk i hoteli daje możliwość nielimitowanej zabawy, w najlepszych z możliwych okolicznościach. Okolice Jeziora są dość łatwo dostępne, na przykład z San Francisco, zarówno samochodem, jak i komunikacją publiczną.

Widok na jezioro Tahoe
Widok na jezioro Tahoe

Jak widać, możesz tam bardzo aktywnie spędzać czas. W związku z tym pomyśl o ubezpieczeniu. W naszym nowym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych możesz dobrać sport, który będziesz uprawiać za granicą. Ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych to koszt od 6zł za dzień. Kalkulator znajdziesz na naszej stronie: aina.pl/ubezpieczenia.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


NEWSLETTER

Odbierz 5% zniżki na dowolną wizę!  

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera.

autoresponder system powered by FreshMail