Wat Rong Khun – buddyjska świątynia, jakiej jeszcze nigdy nie widziałeś

jeden-z-dekoracyjnych-mostow-na-terenie-swiatyni-wat-rong-khun-aina-travel

Planując trasę Twojej wycieczki do Tajlandii upewnij się, że nie ominiesz świątyni Wat Rong Khun. Jest to obiekt kompletnie inny od wszystkiego, co do tej pory widziałeś.  Również zdecydowanie najbardziej zaskakująca rzecz do zobaczenia w południowo–wschodniej Azji.

Największe atrakcje Tajlandii

Wyjazdy do Tajlandii są coraz popularniejszą formą spędzania wakacji przez Polaków, zwłaszcza ze względu na brak wiz i związanymi z nimi formalnościami. Ale przede wszystkim w Tajlandii kuszą plaże i wszechobecna atmosfera relaksu, ale i zabytki potrafią przyprawić o szybsze bicie serca. Jeśli lubisz odkrywać nowe i zaskakujące miejsca, a jesteś np. w Azji i posiadasz wizę dwukrotną do Chin, zrób sobie mały wypad na kilka dni.  Albo jeśli wybierasz się do Tajlandii po raz kolejny i szukasz nowej podróżniczej inspiracji, to koniecznie wybierz się na wycieczkę do świątyni Wat Rong Khun w prowincji Chiang Rai w północnej części kraju. Jest to atrakcja unikatowa w skali światowej, a dodatkowo dostępna całkowicie za darmo!

Wat Rong Khun, lepiej znana jako Biała Świątynia
Wat Rong Khun, lepiej znana jako Biała Świątynia

Niezwykła świątynia Wat Rong Khun

Wat Rong Khun, lepiej znana jako Biała Świątynia, to bardzo nowoczesna i niekonwencjonalna budowla będąca w posiadaniu prywatnego właściciela. Lokalny artysta, Chalermchai Kositpipat, postanowił dokonać renowacji starej buddyjskiej świątyni, która stopniowo niszczała i popadała w ruinę, na własny koszt. Wspomagany również przez symboliczne kwoty od turystów, podjął się on karkołomnego zadania przywrócenia dawnej świetności tego miejsca. Nie chciał jednak powielać utartych schematów i postanowił nadać temu miejscu nieco bardziej współczesny wygląd. Stąd ogromna liczba posągów i rzeźb nawiązujących do postaci z kultury popularnej: Batman, Supermen, Predator etc. Ten przeogromny kompleks jest cały czas upiększany i rozbudowywany, a planowany czas zakończenia prac wyznaczono dopiero na 2070 rok.

Oryginalna architektura oraz dekoracje Wat Rong Khun przyciągają w to miejsce turystów z całego świata
Oryginalna architektura oraz dekoracje Wat Rong Khun przyciągają w to miejsce turystów z całego świata

Jak wspominaliśmy wcześniej, obywatele Polski wyjeżdżający do Tajlandii nie są objęci koniecznością posiadania wizy. Jeśli jednak podróżujesz ze swoimi przyjaciółmi z zagranicy, to bardzo możliwe, że oni nie są objęci takim samym prawem. Być może potrzebują ważnego dokumentu wjazdowego (można to sprawdzić na stronach Ambasad Tajlandii). W takim przypadku mogą oni skorzystać z usług biura Aina Travel.


Źródła:

placestoseeinyourlifetime.com/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.