Taj Mahal – najpiękniejsza świątynia Indii

Taj Mahal – najpiękniejsza świątynia Indii
Taj Mahal – najpiękniejsza świątynia Indii
Oceń ten post

Podróż do barwnych i pulsujących energią Indii to marzenie wielu osób. Przyciąga tam nie tylko atmosfera, jedzenie, kultura, ale i zabytki cieszące się światowym uznaniem. Żadna podróż do Indii nie będzie jednak kompletna bez wizyty w nieprzeciętnej świątyni Taj Mahal.

W imię miłości

Taj Mahal, to wyjątkowo ogromna świątynia, a raczej mauzoleum, w którym spoczywają szczątki ukochanej żony zarządcy tej prowincji Shah Jehan. Cała ta romantyczna historia rozgrywała się w pierwszej połowie XVII wieku, kiedy to w głowie władcy narodził się pomysł wybudowania najpiękniejszego na świecie sarkofagu dla przedwcześnie zmarłej małżonki. Przez 17 lat wznoszono budynek wykonany w całości z białego marmuru, a swoim rozmiarem niedorównujący niczemu, co istniało ówcześnie na świecie. Taj Mahal jest najlepiej zachowanym przykładem sztuki indyjskiej okresu muzułmańskiego, który co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Dzięki swojemu przeznaczeniu stał się on znany jako świątynia miłości, najchętniej fotografowane miejsce w Indiach oraz zabytek wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO.

Mauzoleum Taj Mahal, to zdecydowanie obowiązkowy punkt na trasie Twojej wyprawy do Indii
Mauzoleum Taj Mahal, to zdecydowanie obowiązkowy punkt na trasie Twojej wyprawy do Indii

W piątki – nieczynne

Świątynia Taj Mahal położona jest w miejscowości Agra w północnej części kraju. Już samo miasto szczyci się wielowiekową historią pamiętająca jeszcze czasy starożytnych władców. Przez pewien okres było ono nawet stolicą tych terenów stąd do dziś podziwiać można tutaj pozostałości budowli obronnych, pałace wpływowych mieszkańców, oczka wodne czy parki. Obecnie atmosfera miejsca została mocno skomercjalizowana, dlatego zaraz po przyjeździe do Agry lepiej od razu udaj się do Taj Mahal i tutaj spędź swój udany dzień. Przed wyjazdem sprawdź jakie reguły obowiązują podczas zwiedzania świątyni oraz pamiętaj, że jest ona zamknięta dla zwiedzających w każdy piątek. Bilety do Taj Mahal można połączyć z wejściem np. do miejskich fortów, dzięki czemu uzyskasz nieco lepszą cenę za wstęp.

Taj Mahal jest chętnie odwiedzany nie tylko przez turystów, ale i mieszkańców Indii
Taj Mahal jest chętnie odwiedzany nie tylko przez turystów, ale i mieszkańców Indii

Z wizą

Dla wszystkich Polaków udających się do Indii obowiązkowe jest posiadanie wizy turystycznej. Istnieją trzy warianty do wyboru: wiza jedno-, dwu – lub wielokrotna. Możesz zatem dopasować ją do potrzeb i planu twojej podróży, tak aby maksymalnie wykorzystać pobyt w Indiach. W każdym przypadku dokument ważny jest 180 dni od daty wystawienia, a przy ubieganiu się o niego należy posiadać ważny paszport, aktualne zdjęcie oraz opcjonalnie rezerwację lotniczą. Chcąc zaoszczędzić swój czas możesz skorzystać z naszego pośrednictwa wizowego, z nami nie musisz zostawiać odcisków palców w placówce BLS w Warszawie. Odwiedź naszą stronę internetową www.aina.pl/Indie, aby złożyć swój wniosek on-line i cieszyć się z nadchodzącego wyjazdu do Indii.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


NEWSLETTER

Odbierz 5% zniżki na dowolną wizę!  

Zgadzam się na otrzymywanie newslettera.

autoresponder system powered by FreshMail