Dolina Pomników – atrakcja rodem z amerykańskich westernów

dolina-pomnikow-aina-travel

Jeśli nadal wahasz się, którą część Stanów Zjednoczonych wybrać na trasę twojej wakacyjnej podróży, to koniecznie przeczytaj nasz przewodnik po atrakcjach Doliny Pomników – miejsca rodem z amerykańskich westernów.

Dolina Pomników, Utah, Wielki Kanion Kolorado

Amerykańska Dolina Pomników rozciąga się w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, pomiędzy Arizoną, a Utah. Jest to teren należący do Parku Narodowego Navajo, który charakteryzuje się swoim specyficznym krajobrazem. Na dość sporej powierzchni, niejako z ziemi, wyrastają skalne formacje swoim kształtem przypominające prawdziwe rzeźby, i to właśnie od nich dolina wzięła swoją nazwę. Jeśli nie umiesz wyobrazić sobie tego miejsca, to wystarczy, że włączysz dowolny amerykański western i gotowe. Dolina Pomników była bowiem scenerią do największych hitów tego gatunku oraz innych filmów, takich jak Powrót do Przyszłości 3 czy Forrest Gump. Aby zwiedzić malowniczą Dolinę Pomników najlepiej wyruszyć na wycieczkę samochodową. 27-kilometrowa żwirowa droga ciągnie się wzdłuż największych atrakcji miejsca i pozwala na kilkugodzinną wyprawę śladami nieśmiertelnych bohaterów  z popularnych westernów.

Dolina Pomników stanowiła scenerię dla wielu amerykańskich produkcji o Dzikim Zachodzie
Dolina Pomników stanowiła scenerię dla wielu amerykańskich produkcji o Dzikim Zachodzie

Ile to kosztuje?

Wjazd na teren parku kosztuje około $20 za czteroosobowy samochód. Taki bilet pozwoli ci jedynie na poruszanie się po głównej drodze, czyli w praktyce na 3 – 4-godzinne zwiedzanie. Jeśli chciałbyś zagłębić się w inne rejony Doliny Pomników, to konieczne będziesz musiał zaangażować lokalnego przewodnika.

Safari Tour czy lot balonem?

Jeśli wolisz grupowe zwiedzanie, to różne agencje turystyczne oferują możliwość grupowego zwiedzania parku. Wielką popularnością cieszą się tzw. Safari Tour, czyli połączenie tradycyjnego zwiedzania z przejażdżką jeepami. Innym pomysłem może być specjalna wycieczka organizowana o wschodzie lub zachodzie słońca. Jej niewątpliwym atutem będzie okazja do zrobienia malowniczych i unikalnych zdjęć, którymi pochwalisz się po powrocie do Polski. A jeśli szukasz prawdziwie unikatowych wrażeń, to polecamy lot balonem nad terenem Parku Narodowego Navajo i podziwienie go z nieco innej perspektywy.

Podróż samochodem, to jedna z opcji zobaczenia Doliny Pomników
Podróż samochodem, to jedna z opcji zobaczenia Doliny Pomników

Wiza do USA

Podróżując do Stanów Zjednoczonych nadal konieczne jest posiadanie wizy. Na szczęście dokument ten jest wydawany na 10 lat, więc inwestycja w wizę do USA może Ci posłużyć na kilka niezapomnianych podróży po Ameryce. Oczywiście służymy pomocą w wypełnieniu wniosku wizowego oraz podczas całego procesu aplikowania. Na naszej stronie aina.pl/wizadousa znajdziesz wszystkie szczegóły dotyczące przyznawania dokumentu oraz informacje o kosztach i zakresie pomocy jakiej ci udzielimy. Zapraszamy!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.