Lizard Island – miejsce na wypoczynek tuż przy Wielkiej Rafie Koralowej

lizard-island-aina-travel

Różnorodność atrakcji turystycznych w Australii powoduje, że kraj ten spodoba się zarówno poszukiwaczom przygód, jak i osobom ceniącym luksus i spokojny wypoczynek. Wielka Rafa Koralowa to jednak miejsce, którego absolutnie nikt nie może pominąć. Zapraszam na Lizard Island!

Rajska atrakcja

Wielka Rafa Koralowa, czyli największa na świecie skała powstała z nagromadzenia organizmów morskich, to obowiązkowy punkt zwiedzania na trasie twojej australijskiej przygody. Jest to miejsce unikatowe pod względem przyrodniczym jak i turystycznym, które z każdym rokiem przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Położona jest ona w otoczeniu przejrzystej błękitnej wody oraz białych rajskich plaż, co powoduje, że miejsce to jest chętnie wybierane na dłuży lub krótszy wypoczynek podczas odkrywania Australii. Terenem, który szczególnie przypadnie ci do gustu jest Lizard Island, wyspa nieopodal regionu Queensland, na wschodzie kraju. Położona z dala od utartych szlaków daje niezliczone możliwości na aktywne spędzenie czasu, bądź długie wylegiwanie się na słonecznej plaży. Odpowiednie dla siebie miejsce znajdą tutaj zarówno spragnieni luksusu i relaksu turyści, jak i amatorzy długich wypraw z plecakiem.

Wielka Rafa Koralowa to miejsce, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu
Wielka Rafa Koralowa to miejsce, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu

Spróbuj nurkowania z maską

Największą atrakcją Lizard Island jest oczywiście Wielka Rafa Koralowa i nieograniczone sposoby jej eksplorowania. Najpopularniejszą metodą jest tradycyjne nurkowanie z maską, które dla wielu osób to spełnienie wakacyjnego marzenia. Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z taką formą spędzania wolnego czasu, to spokojnie możesz postawić swoje pierwsze kroki właśnie na Lizard Island. Wiele szkół oraz prywatnych instruktorów oferuje swoje usługi, a firmy prześcigają się w wymyślaniu specjalnych dodatkowych atrakcji.

Czas na relaks

Po intensywnym zwiedzaniu podwodnego świata poświęć też chwilę na spacer po samej wyspie. Intensywnie zielona roślinność ukoi twoje nerwy, a soczyste lokalne owoce będą świetną przekąską. Po dniu pełnym wrażeń możesz oddać się także błogiemu lenistwu w jednym z okolicznych salonów spa. Zabiegi z użyciem naturalnych składników lub regenerujące masaże tylko wzmogą twój apetyt na kolejne przygody w Australii.

Wybrzeże Lizard Island wspaniale nadaje się do odkrywania tajemnic podwodnego świata
Wybrzeże Lizard Island wspaniale nadaje się do odkrywania tajemnic podwodnego świata

Wiza do Australii

Jeśli nie wiesz jak samemu zdobyć wizę turystyczną do Australii, to pomożemy ci w tym. Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę www.aina.pl/wizadoaustralii i wypełnisz wniosek wizowy on-line. Rozważ też wykupienie dodatkowego ubezpieczenia podróżnego na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Koszt takiej usługi przy 10-dniowym pobycie w Australii z uwzględnieniem ryzyka wynikającego z uprawiania sportów to zaledwie 88 złotych od osoby. Po więcej szczegółów zajrzyj do kalkulatora ubezpieczeniowego.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.