Park Narodowy Sekwoi – podziwiaj najwyższe drzewa świata

park-narodowy-sekwoi-aina-travel

Jeśli w podróżowaniu najbardziej interesuje Cię odkrywanie dalekich miejsc oraz nietypowych atrakcji, to Park Narodowy Sekwoi jest obowiązkowym punktem na twojej liście wakacyjnych wyjazdów. To właśnie tam  znajdziesz najwyższe drzewa na świecie!

Park Narodowy Sekwoi – wycieczka po USA

Jednym z amerykańskich parków narodowych, który warto odwiedzić podczas wycieczki po Stanach Zjednoczonych jest Park Narodowy Sekwoi. Znajduje się on w regionie Sierra Nevada w stanie Kalifornia. Choć jego wielkość nie jest najbardziej imponująca, to znajdujące się w nim atrakcje wynagrodzą twój trud poniesiony w podróży. Park ten słynie na całym świecie z najwyższych drzew, które porastają jego terytorium. Wielowiekowe sekwoje swoimi rozmiarami i kształtami przekraczają granice wyobraźni i przenoszą do nieco innego, bardziej magicznego świata.

Z wielu miejsc na szlakach turystycznych roztacza się widok na góry Sierra Nevada
Z wielu miejsc na szlakach turystycznych roztacza się widok na góry Sierra Nevada

Rekord General Sherman

Jeśli podróżujesz po Ameryce samochodem, to najprostszą drogą prowadzącą do Parku Narodowego Sekwoi jest trasa nr 180 biegnąca z Fresno. Po niedługiej jeździe przez region Sierra Nevada, trafisz do zachodniej części Parku skąd rozpoczynają się wszystkie najważniejsze szlaki. Dalszą podróż możesz kontynuować samochodem. W ten sposób możesz przejechać na przykład przez jedyny na świecie tunel wydrążony w drzewie. Albo zostawić go na parkingu i odkrywać park podczas kilometrowych wędrówek. Do wyboru masz szlaki: piesze, rowerowe oraz konne, więc z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie. Do największych atrakcji należy oczywiście General Sherman, czyli najwyższe na świecie, 84-metrowe drzewo. Oprócz niego cała moc mniej lub bardziej niebezpiecznych leśnych labiryntów, np.: Grants Grove, Giant Forest lub Cedar Grove. Uroki takich spacerów zaobserwować można już od samego początku, a uwiecznione na fotografiach będą dobrą pamiątką w twoim wakacyjnym albumie. W odległości 24 kilometrów od Parku Narodowego Sekwoi znajduje się jaskinia Crystal Cave, która słynie ze swojego wnętrza bogatego w skarby naturalne. Krótka wizyta w tym miejscu to dobre ukoronowanie podróży do tej części Ameryki.

Co robić zimą?

Park Narodowy Sekwoi możesz odwiedzić praktycznie o każdej porze roku, jednak niektóre trasy zamykane są podczas surowych i śnieżnych zim. O tej porze roku w parku dominują zresztą kompletnie inne widoki. Dobrym pomysłem na zimową wycieczkę będzie spacer do wspomnianego wcześniej Cedar Grove, skąd odsłania się widok na pobliski park Kings Canyon, w którym żyje wielu gatunków zwierząt.

General Sherman to najwyższe drzewo w Parku Narodowym Sekwoi
General Sherman to najwyższe drzewo w Parku Narodowym Sekwoi

Aby odwiedzić Stany Zjednoczone Ameryki potrzebujesz wizy. Oczywiście pomożemy ci w jej uzyskaniu, wystarczy że wejdziesz na stronę i wypełnisz krótki wniosek, następnie nasza specjalistka od wiz do USA, powie jak wypełnić pozostałe dokumenty i umówi cię na spotkanie w ambasadzie. Jeśli masz jakieś pytania zapraszamy na stronę Aina Travel.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.