5 powodów, by odwiedzić Australię!

opera-w-sydney-aina-travel

Bez względu na to, czy lubisz wspinaczkę górską, relaks na plaży, czy zgiełk wielkich miast, Australia sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom. W tym krótkim artykule poznasz 5 powodów, by odwiedzić Australię! Zaczynamy.

Wakacje w Australii – dajemy Ci Ci 5 powodów

1. Wilpena Pound

Południowa część Australii słynie z malowniczych górskich widoków oraz całej masy oryginalnych tras spacerowych. Jednym z takich miejsc jest Wilpena Pound. Z okolicznych szczytów roztacza się przepiękny widok na prawdziwy górski amfiteatr, unikat na światową skalę. Możesz wybrać się tam na kilkugodzinny spacer lub zorganizować sobie tygodniowy camping. W każdym przypadku nie zabraknie ci ciekawych atrakcji na kolejny dzień.

Wilpena Pound cieszy się reputacją najlepszego szlaku górskiego
Wilpena Pound cieszy się reputacją najlepszego szlaku górskiego

2. Whitehaven Beach

Ta odległa i ukryta pośród wód oceanu plaża, to prawdziwy podróżniczy raj. Znajdziesz tam nie tylko prawdziwie biały piasek, czy krystalicznie czystą wodę, ale przede wszystkim możliwość relaksu i naładowania baterii przed kolejnymi emocjonującymi atrakcjami Australii. Najłatwiej dostać się tam łodzią lub samolotem z regionu Queensland. Dość długa i względnie kosztowna przeprawa powoduje, że miejsce to wciąż cieszy się reputacją egzotycznej oazy spokoju.

"<yoastmark

3. Sydney

Tego miasta nie trzeba nikomu reklamować. Sydney słynie ze swojej architektury, luźnej atmosfery oraz niezliczonych okazji do przeżycia emocjonujących przygód. Koniecznie udaj się na okoliczną plażę, by zapoznać się z rytmem życia mieszkańców, a wieczorem wybierz się na spacer, by podziwiać pięknie oświetlony budynek Opery. 

Opera w Sydney
Opera w Sydney

4. Jezioro Hillier

To jedno z niewielu jezior na świecie, którego wody mają kolor… różowy. Tej zagadki naukowcy nie potrafią wyjaśnić do tej pory, za to turyści mogą cieszyć się unikalną atrakcją, która utrzymuje swoją barwę przez okrągły rok. Jezioro położone jest na Middle Island i podziwiać możesz je jedynie z lotu ptaka.

Jezioro Hillier o niesamowicie różowej barwie
Jezioro Hillier o niesamowicie różowej barwie

5. Park Narodowy Kakadu

Wizyta w tym parku, to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody. Kakadu pokrywa gigantyczny obszar w północnej części Australii i pod swoją ochroną ma niezliczone ilości zwierząt oraz roślin. Najwięcej uwagi zbierają oczywiście kangury i krokodyle, które są tak typowe dla australijskiego krajobrazu. Najłatwiej dostać się tam z miasta Darwin, około 3 godziny jazdy samochodem.

Park Narodowy Kakadu dostarczy ci niesamowitych doznań
Park Narodowy Kakadu dostarczy ci niesamowitych doznań

To tylko 5 powodów, dla których warto odwiedzić Australię. Może ty znasz ich więcej lub masz zupełnie inne powody udania się do Australii? Jeśli planujesz tam wyjazd, po pierwsze pomyśl o wizie. W prosty sposób uzyskasz ją na naszej stronie aina.pl/WizaDoAustralii. Sprawdź opinie o Aina Travel na stronie aina.pl.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.