Tylko dla ludzi o mocnych nerwach! – Park Narodowy Gór Tianmen w Chinach

park-narodowy-gor-tianmen-aina-travel

W południowo-wschodniej części Chin znajduje się jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji przyrodniczych kraju. Park Narodowy Gór Tianmen, to miejsce idealne dla miłośników przyrody o bardzo silnych nerwach, którzy ciągle przełamują swoją granicę strachu.

Jedyne takie miejsce w Chinach – Góry Tianmen

Góry Tianmen znajdują się w północnej części prowincji Hunan, w okolicach miasta Zhangjiajie. Poprzez swoje położenie i bardzo dobry dojazd stanowią jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc. O popularności Tianmen zdecydowały nie tylko roztaczające się dookoła widoki. Przysłużyły się również atrakcje, jakie znaleźć możesz na terenie tego parku narodowego.

Przejście po szklanym chodniku w Górach Tianmen budzi lęk niemal w każdej osobie odwiedzającej to miejsce
Przejście po szklanym chodniku w Górach Tianmen budzi lęk niemal w każdej osobie odwiedzającej to miejsce

Najdłuższa kolejka na świecie

Rozpoczynając swoją przygodę z Górami Tianmen koniecznie udaj się w stronę kolejki górskiej, która wywiezie cię na sam szczyt. Dystans około 7 kilometrów pokonywany jest w ciągu 30 minut. Daje jej to pierwsze miejsce na świecie pod względem najdłuższych tras górskich. Po drodze podziwiać możesz jeden z najbardziej malowniczych fragmentów parku, czyli tzw. 99 łuków. Są to wysokie skały ułożone jedna obok drugiej, które wyglądają niczym kamienny las. Wszystko to znajduje się w otoczeniu już prawdziwych drzew i wyższych pasm górskich, dzięki czemu półgodzinna trasa na sam szczyt przebiegnie ci w mgnieniu oka.

"<yoastmark

Pokonując strach

Poza podziwianiem atrakcji przyrodniczych ogromna rzesza turystów odwiedzających Góry Tianmen decyduje się spróbować swoich sił w dość osobliwym przejściu. Mowa tutaj o szklanym chodniku zamontowanym na wysokości 1500 metrów nad poziomem morza, który roztacza się wprost nad górską przepaścią. Choć zgodnie z zapewnieniami organizatorów jest on całkowicie bezpieczny, to i tak potrafi przyprawić o szybsze bicie serca nawet najodważniejszych śmiałków. Warto jednak zaryzykować i zafundować sobie tak ekstremalną przygodę.

Schodami do nieba

Na zakończenie wycieczki wybierz się do jaskini Tianmen, do której prowadzi 999 stopni wzwyż. Przejście nazywane jest „schodami do nieba” i potrafi solidnie zmęczyć. Rozciąga się stamtąd cała gama krajobrazów od górskich szczytów, przez równiny, aż po zielone doliny. Ponieważ liczba turystów wybierających się w góry Tianmen rośnie z roku na rok, to najlepiej wstań wcześnie rano i zagwarantuj sobie najlepsze miejsce do wykonywania zdjęć czy zwykłego odpoczynku.

Wiza do Chin

Jeśli planujesz zatem ekstremalny wyjazd do Parku Narodowego Gór Tianmen, wyrób najpierw wizę do Chin. Będzie ona ważna przez 30 dni, więc na pewno uda ci się zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca. Możesz ją wyrobić za pośrednictwem naszej strony internetowej aina.pl/wizadoChin. Wystarczy, że wypełnisz wniosek on-line, a my zajmiemy się już całą resztą. Pod tym adresem znajdziesz również informacje dotyczące ubezpieczenia do Chin, które polecamy wykupić przed każdą zagraniczną podróżą.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.