Traktoriada – ekspedycja traktorem dookoła świata 2017!

Uwielbiamy wspierać ciekawe inicjatywy. A tym razem mamy możliwość wspierać coś zupełnie niesamowitego! Otóż kilku śmiałków postanowiło zrobić sobie wycieczkę z Polski do Etiopii na… traktorze. Dlaczego? Jaki przyświeca im cel? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

O Traktoriadzie

Traktorem starszym od siebie ruszyli do Afryki. „Wierzymy, że polski sprzęt jest nieśmiertelny” . Polskim traktorem przez świat – może i niezbyt szybko, ale za to jak oryginalnie. Ten ciągnik ma już 52 lata, to więcej, niż dwaj traktorzyści – podróżnicy. Marcin Obałek i Piotr Śliwiński wymyślili by przejechać swoim ciągnikiem trasę z Polski do Etiopii, aby potem dalej kontynuować ekspedycję dookoła świata. W pierwszym etapie do Afryki już w Słowacji dołącza Monika, Ula , Rysiek i Marek. Zaczynają w mrozie – skończą w upale. Po drodze będą mieli czas wszystkiemu się przyjrzeć, a inni by przyjrzeć się im.

Można podróżować łatwo i lekko. Można też przyjemnie i oryginalnie. Projekt Traktoriada rozpoczął się w 2002 roku. Właśnie wtedy Ursus 6014 ruszył na podbój Ameryki Południowej. Dlaczego ciągnik rolniczy? Żadna maszyna nie daje takich możliwości w terenie jak traktor. Pokonaliśmy na nim 20 tysięcy kilometrów po drogach Argentyny, Boliwii, Chile, Peru i Urugwaju. Przejechaliśmy przez dżunglę amazońską, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata, gorącą pustynię Atacama, pola gejzerów i bezkresną pampę.

Wrażenia, doświadczenia, trud i ogromna satysfakcja. Godziny materiałów filmowych, dziesiątki artykułów i wywiadów. To tylko kilka skarbów, jakie Traktoriada przywozi z nietuzinkowych podróży. Niebawem wyruszamy na kolejną wyprawę. Przed nami 40 tysięcy kilometrów po 4 kontynentach! Dokonaliśmy i wciąż dokonujemy to, czego nie udało się nikomu innemu na świecie. Stworzyliśmy kilkuosobowy solidny i zdeterminowany zespół, chętnie zabierzemy Cię ze sobą. Jedziesz?

Traktoriada – drugie dno, czyli pomoc dzieciakom

Sama trasa i przygoda na traktorze to nie jedyny cel. Jest drugie głębsze dno, nad którym usilnie pracujemy, a wysiłek naszego zespołu w przygotowanie ciągnika do trasy dookoła Świata to tylko wisienka na torcie. Od wielu lat projekt Traktoriada skupia się na edukacji skierowanej głównie do dzieci i młodzieży w polskich szkołach i ośrodkach kultury w ramach min tzw. profilaktyki uzależnień. Staramy się zarażać pasją, nakłaniamy do poszukiwania własnej drogi i celu w życiu i przede wszystkim wytrwałości w podążaniu do tego celu. Nasz traktor jest doskonałym narzędziem pokazującym, że możesz osiągnąć wszytko, nawet coś co z pozoru jest niewyobrażalne, bo najważniejsze to chcieć, a chcieć to móc!:)

Corocznie od wielu lat prowadzimy około 100- 200 spotkań dla dziesiątek tysięcy dzieciaków, młodzieży i dorosłych zarówno w kraju jak i wśród Polonii.

Piewcy patriotyzmu ekonomicznego

Kolejna misja to wątek patriotyzmu ekonomicznego – jesteśmy piewcami polskiej myśli technicznej ale i też zachęcamy do nabywania polskich produktów, od ziemniaków i truskawek poczynając, po meble, okna, fotele, a na pługach, paszowozach, traktorach i lokomotywach kończąc. Każda złotówka wydana na zakup polskiego produktu prędzej czy później wróci do nas. Pamiętajmy …POLSKI PRZEMYSŁ W POLSKICH RĘKACH TO NARODU JEST POTĘGA!!!

Każdy z nas może pracować na tę potęgę dokonując choćby świadomych zakupów. Dbajmy o własną rodzinę, budujmy nasz kraj w pierwszej kolejności, a nie sąsiadów czy dalekie zamorskie wschodzące tygrysy. Miła jest świadomość, że dzięki Polakom dobrze ma się niemiecka, francuska czy brytyjska gospodarka, ale najpierwej myślmy o naszej własnej, żebyśmy nie musieli na saxy i za robotą jeździć za granicę… to zagranica ma do nas przyjeżdżać i pracy szukać. W Jedności SIŁA!


Nasze biuro zorganizowało wizy do Egiptu dla śmiałków ekspedycji! Szerokiej drogi!

Jeśli masz ochotę wesprzeć cały projekt, to możesz przelać jakiś dowolny datek lub przekazać 1% swojego podatku. Więcej informacji na profilu facebook Traktoriady – fb/TraktoriadaTeam

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.