Wiza do Wietnamu – on arrival czy tradycyjna?

Wiza do Wietnamu będzie ci potrzebna, jeśli planujesz odwiedzić ten niesamowity kraj. Możesz ją uzyskać na dwa sposoby: w konsulacie Wietnamu w Polsce lub na granicy. Zapoznaj się ze szczegółami tych dwóch procesów i wybierz najodpowiedniejszy dla siebie.

Wiza do Wietnamu – on arrival czy tradycyjna?

Dla kogo wiza do Wietnamu typu on arrival?

O wizę tego typu mogą ubiegać się osoby, które:

 • wyjeżdżają z państwa, w którym nie ma przedstawicielstwa dyplomatycznego Wietnamu uprawnionego do wydawania wiz tradycyjnych;
 • podróżują przez kilka krajów, zanim wjadą do Wietnamu;
 • zwiedzają Wietnam z wycieczką zorganizowaną przez międzynarodową agencję podróży akceptowaną w tym kraju;
 • są częścią załogi statków zakotwiczonych w porcie w Wietnamie i chcą skorzystać z innego przejścia granicznego;
 • chcą zwiedzić Wietnam, odwiedzić chorego członka rodziny lub uczestniczyć w pogrzebie;
 • otrzymały zgodę właściwego organu w Wietnamie, zezwalającego na uczestniczenie w: sytuacjach kryzysowych, akcjach poszukiwawczo-ratowniczych, walki z żywiołem lub epidemią itp.

Wiza do Wietnamu on arrival samodzielnie

Wizę tego typu można uzyskać samodzielnie składając wniosek w Departamencie Imigracyjnym, Departamencie Konsularnym lub w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Ho Chi Minh City. Następnie na przejściu granicznym służby zatwierdzą wizę.

Wiza on arrival przez biuro podróży

Ubiegając się o wizę tego typu przez nasze biuro, wystarczy wypełnić prosty wniosek wizowy, a po 4 dniach (tryb standardowy) lub 1 do 2 dni (tryb ekspres), promesę wizową akceptowaną na lotniskach w Wietnamie otrzymasz na adres e-mail podany we wniosku. Po przylocie należy udać się do okienka „Visa on Arrival”, tam przedstawić wydruk, jedno zdjęcie paszportowe i uiścić opłatę „Stamping fee” w walucie USD, a następnie wypełnić krótki formularz. Na podstawie tej procedury otrzymasz wizę właściwą.

Ubezpieczenie podróżne do Wietnamu

Pamiętaj, żeby przed podróżą – oprócz wizy nie zapomnieć o właściwym ubezpieczeniu podróżnym do Wietnamu. Dobrze, aby zapewniało ono wysoką sumę kosztów leczenia (KL).  Ubezpieczenie podróżne do Wietnamu z łatwością kupisz na: Gorilo.pl

Dla kogo wiza tradycyjna do Wietnamu?

Wiza tradycyjna, czyli wklejana do paszportu jest dla osób, które chcą uzyskać wizę wcześniej nie tracąc czasu na czekanie na przejściach granicznych na wydanie wizy właściwej. W sezonie czas oczekiwanie na wizę właściwą wydawaną na podstawie promesy, może trwać nawet 3 godziny. Kolejną zaletą tego typu wizy jest brak dodatkowych opłat po przylocie w obcej walucie.

Wiza tradycyjna samodzielnie

Wizę tradycyjną można uzyskać samodzielnie w Ambasadzie Wietnamu w Warszawie. Sprawy konsularne (wizowe) rozpatrywane są od poniedziałku do środy w godzinach od 9:00 do 12:00.

Wiza tradycyjna przez biuro podróży

O wizę tradycyjną możesz też ubiegać przez nasze biuro podróży. Jest to o tyle wygodne, że nie musisz tracić czasu na dojazd do Warszawy, aby złożyć dokumenty,a następnie fatygować się po jej odbiór. W tym przypadku wystarczy wypełnić wniosek wizowy na naszej stronie, a następnie go wydrukować, załączyć wymagane dokumenty (paszport ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży oraz aktualne zdjęcie paszportowe)i wysłać na adres naszego biura w Warszawie (Aina Travel, ul. Nowogrodzka 31 pok. 324, 00-511 Warszawa). Gotową wizę otrzymasz po 5 dniach (tryb standardowy) lub po 2 do 3 dni (tryb ekspres). Czas liczony jest na następny dzień od momentu dostarczenia kompletu dokumentów. Dokumenty możesz wysłać za pośrednictwem naszego kuriera.

Rodzaje wiz do Wietnamu

Wizy do Wietnamu możemy podzielić jeszcze ze względu na:

cel podróży – np. turystyczny lub biznesowy. W zależności od tego jakie są twoje plany, o taką wizę powinieneś się ubiegać

krotność wizy – np. wiza jednokrotna upoważnia do jednorazowego wjazdu na teren Wietnamu, a wiza wielokrotna do kilkukrotnego wjazdu na teren państwa w czasie ważności wizy.

Więcej informacji na temat wizowania do Wietnamu znajdziesz na naszej stronie WWW, a jeśli nadal masz pytania, możesz się z nami skontaktować.


Źródła:
vietnamembassy-poland.org
aina.pl/WizadoWietnamu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

6 Responses

 1. Dzień dobry – w listopadzie lecimy do Wietnamu i będziemy lądować w Sajgonie. Chcemy również polecieć na kilka dni do Birmy (planujemy lecieć i wrócić z i do Hanoi) – czy możemy nadal ubiegać się o promesę (zaznaczając Sajgon jako lotnisko przylotu i wylotu), czy lepiej wyrobić sobie wizę w ambasadzie (ponieważ w międzyczasie będziemy również korzystać z lotniska w Hanoi)? Z góry dziękuję za odpowiedź

 2. Witam, więc tak, przy wielokrotnych promesach do Wietnamu najważniejsze jest lotnisko wlotowe (pierwsze lotnisko w Wietnamie, na którym się ląduje) trzeba je zaznaczyć aplikując o wizę, później można przemieszczać się do innych krajów z dowolnych lotnisk i wracać do Wietnamu dowolną drogą (również graniczne przejścia będą respektowane). Więc jak najbardziej można wziąć wielokrotną promesę do Wietnamu. Promesa jest akceptowana na trzech lotniskach w Hanoi, Ho Chi Minh City (dawniej Sajgon) i Danang, więc jako pierwsze trzeba wybrać jedno z nich. 🙂

 3. Dzień dobry, jestem obywatelem polski przebywającym w Mongolii, skąd zamierzam lecieć w celach turystycznych do Wietnamu na ok. 45 dni i wrócić do Mongolii. Chciałbym wyrobić odpowiednią wizę wielokrotną (wbitą do paszportu przed wylotem z Mongolii) w ambasadzie Wietnamu w Ułan Bator. Czy do załatwienia tej sprawy przyda mi się (czy będzie potrzebna?) promesa wizowa lub jakikolwiek inny dokument, który można uzyskać za pośrednictwem Państwa firmy? Pozdrawiam.

  1. Witaj Tomku, otóż nie będziesz potrzebować od nas żadnych dokumentów w postaci promesy (to dokument wyrabiany w przypadku przekraczania granicy drogą lotniczą, wizę właściwą uzyskuje się po przylocie do kraju), ani innych dokumentów jeśli masz zamiar wyrobić wizę w Ułan Bator. Jednak upewnij się, czy aby wyrobić wizę w Mongolii nie będziesz potrzebować dokumentów, które są odpowiednikiem naszej karty stałego lub tymczasowego pobytu w tym kraju. Ale w tej sprawie kontaktuj się bezpośrednio z Ambasadą w Ułan Bator. Tam uzyskasz wszystkich informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.