Kierunki podróżnicze na luty

Etiopia zachwyca różnorodnością.

Luty – jeśli mowa o dalekich krajach, jest to szczyt sezonu, dlatego właśnie teraz warto zaklepać sobie urlop i na ferie zimowe wyruszyć nie na narty, a nad ciepłe morza Australii i Karaibów, podjąć wspinaczkowe wyzwania w Afryce i zanurzyć się w azjatyckim tyglu kulturowym. Przed tobą kierunki podróżnicze na luty!

Etiopia

Idealna dla tych, którzy lubią podróżować z plecakiem, z dala od głównych tras. Etiopia jest zróżnicowana geograficznie, kulturowo i religijnie. Ciekawskim (a raczej ciekawym) na pewno spodoba się w dolinie Omo, która jest bardzo interesująca etnicznie – można tam poznać inne kultury, zwyczaje i sposoby myślenia o świecie. W Etiopii znajduje się wiele zabytków architektury sakralnej i militarnej. Warto wybrać się na szlak starożytnych miast – jeśli będziesz miał szczęście, może znajdziesz biblijną Arkę Przymierza! Na północy Etiopii spodoba się natomiast tym bardziej usportowionym – Pustynia Danakilska stanowi nie lada wyzwanie dla piechurów!

Sprawdź warunki wizowania do Etiopii.

Indie

Nie wiadomo od czego zacząć! To kraj, gdzie narodziła się jedna z najstarszych kultur świata. Kolorowa mieszanka ludzi, religii, zwyczajów przyprawia o zawrót głowy. Życia może nie starczyć, żeby zajrzeć do każdego hinduskiego zakątka, więc warto przed podróżą dobrze ją zaplanować. Wybierając się do Indii, koniecznie musicie zobaczyć Agrę z świątynią Tadż Mahal oraz Waranasi nad Gangesem. Jeśli natomiast lubicie słodkie leniuchowanie, na pewno nie pożałujecie wizyty na wyspie Goa – istnym raju na ziemi!

Sprawdź warunki wizowania do Indii.

Indie to kolorowy tygiel kulturowy.
Indie to kolorowy tygiel kulturowy.

Laos

Jeśli planujecie wyprawę do Wietnamu, Tajlandii czy Kambodży, warto wziąć pod uwagę połączenie podróży wraz z wycieczką do Laosu. Znajdują się tam zapierające dech w piersiach wodospady i jaskinie, z których wiele jeszcze nie zostało odkrytych przez agencje turystyczne. 😉 Znakomitym punktem startowym dla podróży po Laosie jest Luang Prabang – tu poczujesz gościnność mieszkańców na własnej skórze, która sprawi, że będziesz chciał wiedzieć jeszcze więcej o tym kraju. Laos, położony w dolinie Mekongu, oferuje wiele atrakcji dla amatorów sportów wodnych. W okolicach pięknego wodospadu Khon Phapheng możesz na przykład udać się na spływ kajakiem.

Sprawdź warunki wizowania do Laosu.

Zielone doliny Mekongu to przeważający krajobraz Laosu.
Zielone doliny Mekongu to przeważający krajobraz Laosu.

Wietnam

Takimi prawami rządzi się logika – jeśli jedziesz do Laosu, to nie możesz zrezygnować z wyprawy do Wietnamu. Ten przepiękny kraj warto przemierzać rowerem wzdłuż zielonych dolin rzecznych. Góry pokryte polami ryżowymi to obraz, który pozostaje w głowie przez całe życie. Wspaniała podróż dla tych, którzy cenią sobie spokój i odpoczynek z dala od zgiełku. Jeśli jednak lubisz spędzać wakacje na plażowaniu, świetnie odnajdziesz się w lazurowych kurortach nad Morzem Południowochińskim. Można tu: pływać, surfować, spacerować po wydmach i spróbować kitesurfingu.

Sprawdź warunki wizowania do Wietnamu.

Wietnam wspaniale się zwiedza z perspektywy jednośladowej.
Wietnam wspaniale się zwiedza z perspektywy jednośladowej.

Kuba

Luty to najlepszy miesiąc na wizytę na Kubie. Po śmierci dyktatora Fidela Castro staje się coraz bardziej popularna. Nie ma się co dziwić: przed całym turystycznym światem otwiera się karaibski raj krystalicznego morza, uśmiechniętych ludzi, królewskich palm i rumu, który tutaj smakuje jakoś inaczej. 😉 Zarówno na północy, jak i na południu kraju znajdują się mniej lub bardziej znane kurorty wakacyjne. Jeśli będziesz mieć szczęście, to wylegując się na plaży, będziesz mógł zobaczyć ścigające się delfiny wcale nie tak daleko od brzegu! W części zachodniej kraju znajduje się dużo lasów, zielonych gór pokrytych parną mgłą i tytoniowych pól.

Sprawdź warunki wizowania na Kubę.

Kuba. Nie trzeba komentować.
Kuba. Nie trzeba komentować.

Australia

Piękny kontynent na Antypodach urzekający ciepłem i plażami. W lutym najlepiej się udać na południe Australii, gdzie z Adelajdy jest rzut beretem nad Wielką Zatokę Australijską – raj dla surferów. W stanie Wiktoria warto skorzystać z urban exploring w pięknym Melbourne oraz wyruszyć w wyprawę pieszą lub rowerową Wielkim Szlakiem Oceanicznym – jedną z najpopularniejszych tras turystycznych w całej Australii. Na trasie możesz podziwiać nadmorskie pejzaże, lasy deszczowe, a także gigantyczne formacje skalne. Znajduje się też tam Jezioro Elżbiety, po którym można na przykład pływać łódką, a w okolicy poznać się z mieszkającymi tam koalami i papugami.

Sprawdź warunki wizowania do Australii.

Birma

Prawdopodobnie jedno z najpiękniejszych krajów w Azji. Starożytne miasto Pagan to jeden z najpiękniejszych widoków na świecie. Tysiące perełek architektonicznych w postaci świątyń, pagód, klasztorów… A to nie wszystko, bo w Birmie znajdują się stolice starożytnych krain: Sikong, Inwa oraz Amarapura. Jakby tego było mało: wszystko to znajduje się pośród dzikiej przyrody, onieśmielającej swoją różnorodnością.

Sprawdź warunki wizowania do Birmy.

Birma skrywa wiele starożytnych skarbów
Birma skrywa wiele starożytnych skarbów

A już niebawem kolejne zestawienie kierunków podróżniczych na marzec!


Źródła:
i2.cdn.cnn.com
ichef.bbci.co.uk
lonelyplanetwp.imgix.net
ductravelvietnam.com
content2.itaka.pl
kabozi.files.wordpress.com
przeglad-turystyczny.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.