Wiza do Burundi – jak ją uzyskać?

Flaga Burundi

Burundi to kolejny kraj, do którego obywatele Polski potrzebują wiz. Najbliższa placówka dyplomatyczna tego kraju znajduje się w Moskwie, co może być problematyczne w przypadku ubiegania się o dokument.

Podstawowe informacje

Najbliższa akredytowana placówka dyplomatyczna Burundi dla Polaków znajduje się w Moskwie. Niestety nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy tego kraju. Co więcej, możliwość skorzystania z pomocy pośrednictwa wizowego w tym przypadku jest również niemożliwa.

Wymagane dokumenty do uzyskania wizy

Aby aplikować o wizę należy przesłać: 2 x wypełniony formularz zgłoszeniowy; 2 x zdjęcie paszportowe; paszport (ważny przez co najmniej 6 miesięcy po planowanej dacie powrotu); rezerwację od biura podróży (wiza turystyczna) lub potwierdzenie od pracodawcy (biznesowa); jedną kopertę zwrotną; potwierdzenie płatności oraz dane bankowe do potwierdzenia; zaproszenie (Uwaga: zaproszenie musi być uwierzytelnione przez urząd imigracyjny w Burundi lub przez Ministerstwo Stosunków Zewnętrznych i Współpracy Międzynarodowej, aby było ważne); potwierdzenie rezerwacji hotelowej.

Koszt uzyskania wizy do Burundi

Za wizę jednokrotna do Burundi na okres jednego miesiąca zapłacisz 65 EUR, a za wizę wielokrotna ważna przez 3 miesiące – 195 EUR.

Czas uzyskania wizy

Rozpatrzenie wniosku wizowego trwa aktualnie 15 dni roboczych od momentu złożenia dokumentów.


Więcej informacji można znaleźć na stronie Ambasady Burundi w Moskwie(http://burundiemb.ru/visas/).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.