Najpiekniejsze road trips w USA

Najpiękniejsze road trips w USA

Wymarzona wyprawa stałego bywalca Stanów Zjednoczonych to na 90 procent road trip. Przylecieć do Stanów, wynająć samochód i po prostu jechać przed siebie – to jedna z najlepszych przygód, jaką można przeżyć w tym gigantycznym kraju. Jedyny problem, to wybór trasy spośród setek tysięcy dróg. Poniżej znajdziesz subiektywny wycinek najpiękniejszych tras USA.

Pacific Coast Highway

Nie ma chyba lepszego sposobu na wakacje w Kalifornii jak wybranie się W drogę, jak w kultowej powieści Jacka Kerouaca. Pacific Coast Highway, której częścią jest słynny Big Sur, to chyba najpiękniejsza trasa samochodowa w całych Stanach, prowadząca od San Francisco do Los Angeles (albo odwrotnie). Po drodze będziesz mijać wspaniałe parki narodowe, takie jak np. Pfeiffer Big Sur State Park czy Redwoods, urokliwe miasteczka z Carmel-by-the-Sea na czele i wspaniałe, opuszczone plaże. Z drogi rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Pacyfik. Gwarantowane, że samochód będziesz zatrzymywać co chwilę, by napawać się krajobrazami i robić zdjęcia!

The Heartland

To droga prowadząca przez serce Stanów Zjednoczonych. Mało turystyczna, a więc gwarantująca zupełnie inny rodzaj doświadczeń niż na przykład podróż amerykańskimi siedmiopasmówkami. Najlepiej podróż zacząć na Florydzie, jechać przez Appalachy aż do Ohio. To idealna trasa na tydzień, podczas której będziesz miał okazję zobaczyć różnorodność przyrodniczą USA oraz odwiedzić kilka interesujących amerykańskich miast po drodze, jak na przykład Savannah czy Charlotte. Inna trasa Heartlandu prowadzi od Południowej Dakoty do Teksasu.

Route 66

Legendarna droga, czasem zwana Mother Road, to klasyk dla każdego miłośnika jazdy za kółkiem. Droga została otwarta w 1926 roku, liczy prawie 4 tysiące kilometrów i łączy Chicago na północy Stanów Zjednoczonych z Los Angeles na południowym zachodzie. Route 66 przebiega przez 6 stanów: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę i Kalifornię. Wiele z jej odcinków jest już nieużywanych, ale trasa wciąż przyciąga spragnionych amerykańskiej przygody. To wspaniała okazja do zobaczenia Stanów w całej okazałości, z ich zróżnicowaniem kulturowym, geograficznym i klimatycznym. Pokonanie całej trasy może być trudne do wykonania podczas jednej wycieczki do Stanów, ale warto choćby spróbować.

The Powder Route

Idealna trasa na zimę. Jeśli wybierasz się do Stanów na narty, wyrwij się któregoś razu z resortu narciarskiego i pojedź do Steamboat Springs, Salt Lake City albo nad jezioro Tahoe na granicy Newady i Kalifornii.

New England Fall Foliage

To najpiękniejsza trasa samochodowa na jesień. Żadne zdjęcie z Instagrama nie odda różnobarwności natury Nowej Anglii o tej porze roku. Zwykle liście spadają najpierw w północnych stanach: Maine, Vermont, New Hampshire we wrześniu, a potem na południu pod koniec października – w Connecticut, Massachusetts i Rhode Island. Na oficjalnej stronie Nowej Anglii możesz pobrać mapy, które wskażą Ci, kiedy i gdzie w danej porze miesiąca będą opadać liście. To trochę jak czekanie na kwitnięcie wiśni w Japonii. 😉 Do wyboru masz cztery trasy: Connecticut, Maine, Massachusetts i New Hampshire Fall Foliage. Jeśli więc planujesz wyprawę do Nowego Jorku jesienią, weź pod uwagę wynajęcie samochodu i wybranie się na północ od Wielkiego Jabłka w pogoni za kolorami jesieni.

Samochodem czy autobusem?

Wypożyczenie samochodu i paliwo w Stanach Zjednoczonych jest relatywnie tanie. Podróż autobusami wychodzi podobnie kosztowo, ale ma też dużo plusów. Nie trzeba posiadać prawa jazdy, ubezpieczenia i zamiast patrzeć na drogę, można się cieszyć wspaniałymi widokami. Autobusem, lepiej niż samochodem, podróżuje się na Powder Route. Jesienne kolory Nowej Anglii można zobaczyć dzięki jednej z licznych wycieczek autobusowych, organizowanych przez niemal każde lokalne biuro podróży. Big Sur i Route 66 najlepiej jednak pokonać samochodem – z szacunku dla legendy 😉

Pamiętaj, że w trakcie podróży wzdłuż najpiękniejszych tras w USA warto znaleźć czas na porcję codziennego ruchu. O tym, w jaki sposób prawidłowo biegać, dowiesz się na blogu naszego partnera w tym wpisie.

A może Ty już odbyłeś swoją podróż do Stanów? Podziel się w komentarzu swoimi wrażeniami z road tripu.


Nie zapominaj, że aby móc pojechać do Stanów Zjednoczonych, będzie Ci potrzebna wiza. Wszelką pomoc w jej uzyskaniu gwarantuje nasze biuro. Sprawdź jak łatwo uzyskać wizę do USA.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.