Kibicuję i podróżuję. Wybieramy 3 najlepsze lokalizacje podczas MŚ w Rosji 2018

Przed tobą ostatni dzwonek na organizację wyjazdu na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji. Podpowiadamy 3 najlepsze lokalizacje, które naszym zdaniem będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę zarówno pod kątem rozgrywanych wydarzeń sportowych, jak i oferowanych atrakcji turystycznych.

Moskwa

Przewidywana pogoda na drugą połowę czerwca: 16 do 24°C

Okiem kibica…

Oczywistą i najważniejszą korzyścią uczestnictwa w moskiewskich wydarzeniach jest fakt, że to właśnie finał MŚ odbędzie się w stolicy kraju! Na stadionie w Rosji swoje pierwsze mecze rozegrają światowej klasy giganci: Belgowie, Hiszpanie, Francuzi czy Argentyńczycy.
Stolica Rosji, to bardzo korzystna lokalizacja dla fanów piłki nożnej przylatujących z zagranicy. Świetny transport publiczny i wielokulturowa atmosfera z pewnością ułatwią Ci komunikację z innymi podróżnymi i mieszkańcami tego wielkiego miasta. Bez względu na to czy udało Ci się zdobyć bilety, w Strefie Kibica FIFA niedaleko stadionu Luzhniki, będziesz mógł obejrzeć transmisje wszystkich meczy, a w wolnym czasie pospacerować wzdłuż platformy kibica, gdzie rozpościera się piękny widok na miasto.

Okiem podróżnika…

Co można robić w wolnym czasie między meczami w Moskwie? Tak się składa, że bardzo wiele ciekawych rzeczy. Będąc w centrum miasta obowiązkowo należy przespacerować się po Placu Czerwonym, zobaczyć Kreml i XIX-wieczny dom handlowy Wierchnije Torgowyje Riady – czyli odpowiednik krakowskich Sukiennic. W Moskwie możesz podziwiać również przepiękne budowle sakralne tj. Sobór Chrystusa Zbawiciela czy XVI-wieczny symbol miasta – Sobór Wasyla Błogosławionego. Miłośnicy kultury i sztuki powinni koniecznie zobaczyć Muzeum Sztuk Pięknych im. A.S. Puszkina, w którym zachwycają kolekcje znanych artystów np. Van Gogha, Picassa czy obrazy wielu polskich artystów. Podczas mistrzostw odbędzie się Festival Dushonovo – gratka dla miłośników wydarzeń militarnych. Będąc w Moskwie warto wstąpić do klimatycznej reastauracji Café Pushkin, by tam spróbować tradycyjnych rosyjskich blinów.

Sankt Petersburgu

Przewidywana pogoda na drugą połowę czerwca: 19 do 24°C

Okiem kibica…

Zaraz po Moskwie w Sankt Petersburgu odbędą się główne rozgrywki – w tym mecz półfinałowy i mecz o 3 miejsce. Najbardziej wysunięty na północ punkt mistrzostw jest stosunkowo blisko stolicy – dlatego, jeśli chcesz wziąć udział w jak największej ilości rozgrywek – to zaplanuj sobie podróż z Moskwy do Petersburga i z powrotem. Miasto jest mocno zurbanizowane, dlatego komunikacja jest także bardzo dobra. Dodatkowo noclegi w Petersburgu powinny być łatwiejsze do znalezienia niż w stolicy.

Aby zaplanować podróż koleją, możesz skorzystać ze naszej strony WWW: https://www.transsyberyjska.pl/ 

Okiem podróżnika…

Sankt Petersburg – nazywany „Wenecją Północy” – to doskonały kierunek turystyczny. Szczególnie, że przełom czerwca i lipca jest czasem „Białych Nocy”. Oznacza to, że przez dwa tygodnie w mieście nocą i dniem będą odbywały się koncerty, pokazy festiwalowe oraz różnego rodzaju wycieczki na statkach po Newie – jako forma świętowania przesilenia letniego. W mieście znajduje się około 200 muzeów (w tym przepiękny Ermitaż), 80 teatrów i 45 galerii, a także przepiękne barokowe pałace.

Soczi

Przewidywana pogoda na drugą połowę czerwca: 22 do 29°C

Okiem kibica…

Jak połączyć słoneczne wakacje nad morzem z udziałem w MŚ? Należy przyjechać do Soczi – bardzo ważnego punktu na mapie Rosji. Na pewno jedną z ciekawszych rozgrywek, które rozpoczną się już w przyszłym tygodniu w Soczi będzie starcie Portugalii i Hiszpanii. Ciekawie zapowiada się również konfrontacja między debiutującym zespołem Panamy, a startującej z numeru pierwszego Grupy H Belgii. Będziesz oglądać te starcia? Jedno jest pewne, między meczami koniecznie trzeba posiedzieć na plaży i odpocząć nad Morzem Czarnym.

Okiem podróżnika…

Historycznie początki założenia miasta sięgają IV wieku n.e. „Góry nad morzem” – czyli letni kurort i perełka na mapie Rosji daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Wśród atrakcji warto wybrać się i podziwiać piękne widoki na miasto wzdłuż ciągnącego się wokół pasma Kaukazu. W Soczi znajdziemy również największe akwarium w Rosji, a w nim olbrzymie ekspozycje pełne jezior, mostów i wodospadów. Jeśli będziesz chciał odpocząć od wody, to dla miłośników archeologii polecamy Muzeum Historyczne, które zostało otwarte w 1920 roku i prezentuje różne wspaniałe eksponaty z terenów bliskich Morza Czarnego.


Nie posiadasz FAN ID, ale chciałbyś poczuć atmosferę MŚ w Rosji? Świetnie się składa, ponieważ wniosek o wizę do Rosji, ubezpieczenie i bilety na koleje możesz zamówić u naszego partnera – Aina Travel ( https://www.aina.pl/).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.