Listopad – gdzie pojechać na wakacje?

Wietnam

Choć listopad w Polsce ma swoje uroki, to pogoda bywa kapryśna. Trudno więc zaplanować wypoczynek, kiedy nie wiadomo czy będzie słonecznie, deszczowo, a może spadnie śnieg. Jeśli zorientowałeś się, że nie wykorzystałeś jeszcze tegorocznego urlopu, to nic straconego. W wielu pięknych miejscach na świecie właśnie zaczyna się sezon wakacyjny!

W niektórych zagranicznych miejscach sezon trwa już w najlepsze: w Bangladeszu, Egipcie, Etiopii, Namibii, na Sri Lance, w USA czy Uzbekistanie. Przed tobą lista państw, w których sezon właśnie się zaczyna!!

Wietnam, Kambodża, Tajlandia

Za jednym zamachem? Wietnam, Kambodża i Tajlandia – to popularne połączenie wakacyjne wielu pasjonatów Azji. W Kambodży koniecznie trzeba zwiedzić kompleks zabytków Angkor. To jedno z najbardziej imponujących i niesamowitych miejsc na świecie. Po starożytnym Imperium Khmerów pozostały tu świątynie ukryte w samym środku dżungli. Utrzymując się w klimacie dzikiej przyrody skrywającej architektoniczne skarby, udaj się do Wietnamu. Tam, daleko od miejskiego zgiełku, odkryjesz dawne świątynie hinduistyczne Mỹ Sơn. Nie oznacza to jednak, że twoje wakacje mają mieć jedynie wymiar duchowy. Wietnam jest idealnym miejscem do poruszania się rowerem w dolinach rzek wśród pól ryżowych, a w Kambodży na Wyspie Bambusowej można się wylegiwać i nurkować. W celu konfrontacji dwóch światów turystyki, powinieneś jeszcze ruszyć do Tajlandii. A tam czeka na ciebie nocne życie Bangkoku, piękne (ale zatłoczone) plaże oraz gwarne ulice pełne… hippisów.

Pośród kambodżańskiej dżungli kryją się najpiękniejsze budowle świata.
Pośród kambodżańskiej dżungli kryją się najpiękniejsze budowle świata.

Kuba

Idealne miejsce na wakacje. Przejrzyste morze, biały piasek, palmy i mojito w dłoni. W dzień możesz poddać się błogiemu lenistwu na plaży, a wieczorem ponieść tanecznemu wirowi kubańskich rytmów. Kuba to kraj biednych, ale uśmiechniętych ludzi. Koniecznie trzeba tu zobaczyć Hawanę z jej niesamowitą architekturą i promenadą Malecon oraz Trynidad – miasto, gdzie każdy potrafi tańczyć. Najpiękniejsze plaże znajdują się na cyplu Cayo Coco, najbardziej turystyczne – w Varadero. Jeśli interesujesz się kubańskim przemysłem, koniecznie pojedź do regionu Vinales. To tam powstają najlepsze na świecie cygara. Nie w fabrykach, a w małych, rodzinnych suszarniach tytoniu.

Cayo Coco na Kubie to raj na ziemi.
Cayo Coco na Kubie to raj na ziemi.

Laos

Życie Laosu kręci się wokół Mekongu. Louangphrabang to jedno z najbardziej urokliwych miast świata. Najlepiej poruszać się tu pieszo lub rowerem, by zobaczyć jak najwięcej lokalnego kolorytu. Miasto jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swoją wyjątkową architekturę. Wieczorami rozkłada się tutaj tzw. Nocny Bazar. W Laosie znajdują się liczne bogactwa przyrody, a w szczególności imponujące wodospady i jaskinie. Najdłuższa z nich – Tham Kong Lo, nie została jeszcze tknięta turystycznym pazurem, co czyni z niej wielką… atrakcję turystyczną. Najpiękniejszy wodospad Khon Phapheng jest nieokiełzanym początkiem wielkiej przygody. W jego okolicach można udać się na spływ Mekongiem i obserwować delfiny rzeczne.

Laos to kraina pięknych wodospadów.
Laos to kraina pięknych wodospadów.

Indie

Tego gigantycznego państwa nie sposób zaprezentować w dwóch zdaniach. Indie to istny tygiel kulturowy, religijny, przyrodniczy, geograficzny… Z pewnością trzeba tu zobaczyć świątynię Tadż Mahal w Agrze – najpiękniejszy na świecie dowód miłości. Natomiast w ważnym mieście dla hinduistów i buddystów – Waranasi – nad brzegiem Gangesu dokonuje się jeden z najważniejszych rytuałów religijnych świata. Jeśli jesteś spragniony wypoczynku na plaży, powinieneś wybrać się do stanu Goa. Amatorzy wędrówek miejskich chętnie zobaczą Bombaj – stolicę hinduskiej kultury, filmu, literatury, muzeów i sztuki. Będąc w Indiach, nie możesz zapomnieć o bogatej i przepysznej kuchni. Tysiące smaków i przypraw nie jednego przyprawiło o potok łez 😉

Indie to pełen kolorów i kontrastów tygiel kulturowy.
Indie to pełen kolorów i kontrastów tygiel kulturowy.

Birma

Jedno jest pewne: szanujący się podróżnik musi zobaczyć Pagan. To starożytne miasto zbudowane z paru tysięcy świątyń, pagód i klasztorów o imponującej architekturze. Warto w Birmie zwiedzić też jej trzy starożytne stolice: Amarapurę, Inwę i Sikong. Bardzo ciekawym sposobem spędzenia tu czasu jest trekking nad jeziorem Inle wśród pół i małych wiosek. Jeżeli możesz liczyć na długi jesienny urlop, zastanów się, czy nie połączyć podróży do Birmy z wycieczką do Wietnamu, Kambodży, Tajlandii i Laosu… lub w dowolnym zestawieniu tych państw…

Pagan z Birmie to must-see każdego szanującego się podróżnika
Pagan z Birmie to must-see każdego szanującego się podróżnika

Nabrałeś ochoty na listopadową podróż do jednego z powyższych krajów? Pamiętaj, że do każdego z nich potrzebna będzie ci wiza turystyczna. Możesz ją wyrobić samodzielnie lub zamówić za pośrednictwem naszej strony www.aina.pl. Dlaczego warto? Poznaj OPINIE naszych zadowolonych klientów!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.