Kierunki podróżnicze na kwiecień

Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. W wielu pięknych miejscach na świecie, właśnie w kwietniu jest najlepszy czas na wypoczynek! Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie – kierunki podróżnicze na kwiecień, których nie możesz przegapić.

Chiny

Z pewnością w kalendarzu każdego szanującego się podróżnika, Chiny znajdują się co najmniej w pierwszej dziesiątce miejsc do zobaczenia. Kraj-gigant. Gigant geograficzny, demograficzny, a przede wszystkim – kulturowy. Podróż najlepiej zacząć od Pekinu, choć trzeba się nastawić na zawrót głowy od prędkości, intensywności i gęstości życia w stolicy Chin. Dla psychicznej równowagi, z nowoczesności można się przenieść do dawnych, cesarskich Chin, dzięki zwiedzaniu Zakazanego Miasta, Pałacu Letniego i Świątyni Nieba. Do Zakazanego Miasta można się dostać z Placu Tiananmen, największego placu publicznego świata. Chiny, to w ogóle imperium wielkości. To tu przecież znajduje się największa wzniesiona przez człowieka budowla świata – Wielki Mur Chiński, liczący 2400 km długości. W regionie Shaanxi można zobaczyć tzw. Armię Terakotową w grobowcu cesarza Qin Shi, na którą składa się aż 7,5 tysiąca terakotowych figur naturalnej wielkości! Jeśli lubisz odpoczynek nad wodą, na pewno spodoba ci się nad Jeziorem Zachodnim. Natomiast osoby preferujące aktywny wypoczynek, powinny wybrać się na rejs Trzech Przełomów Jangcy lub na trekking do Parku Narodowego Zhangjiajie.

Wiza do Chin – sprawdź!

Namibia

Afryka, to kraj zróżnicowany, ale każdy z dziecięcą wyobraźnią nasyconą opowieściami rodem z książek Arkadego Fiedlera, właśnie tak widzi ten kontynent. Brykające po sawannach zwierzęta, drzewa walczące z żarem lejącym się z nieba, silne słońce oraz różnorodność kulturowa. Jednak Namibia, to nie tylko wycieczki po sawannie, można tu rozbić namiot nad słonym jeziorem Sossusvlei. Będziesz mieć duże szczęście, jeśli uda ci się zobaczyć w nim wodę. Namibia, to przede wszystkim piękna pustynia Namib – onieśmielająca swoją dostojnością. Tutaj również znajdują się najwyższe piaskowe klify świata.

Wiza do Namibii – sprawdź!

Mieszkańcy Namibii na pewno nie narzekają na brak piasku.
Mieszkańcy Namibii na pewno nie narzekają na brak piasku.

Malawi

To przede wszystkim przyrodniczy raj. Jeśli kochasz zwierzęta, nie ma lepszego miejsca na kwietniowy wypoczynek niż Malawi. Jedno safari lepsze od drugiego. W Parku Narodowym Kasungu możesz obserwować pluskające się w wodzie hipopotamy i słonie, w Parku Lengwe – antylopy, a w Lilongwe – dostojne lwy. Ale to tylko część parków rozsianych po całym kraju! W najbardziej popularnym – Liwonde – istnieje również możliwość kempingu oraz rejsów po rzece. Jeśli lubisz wypoczynek nad wodą, możesz się orzeźwić nad Jeziorem Niasa, inaczej zwanym Jeziorem Malawi. Jest to idealne miejsce do żeglarstwa, nurkowania i snorkelingu. Lubisz wyzwania? Z pewnością rozważ wyprawę na trzytysięcznik Sapitwa w górach Mlandżi!

Wiza do Malawi – sprawdź!

Malawi to nie tylko bogactwo fauny, ale również raj dla miłośników wody.
Malawi to nie tylko bogactwo fauny, ale również raj dla miłośników wody.

Rosja

Od kwietnia zaczyna się najlepszy sezon na kultową podróż Koleją Transsyberyjską. Podróż można zacząć już w Polsce. Jeśli jednak wolisz poszukać śladów literackich inspiracji Dostojewskiego, Tołstoja czy Nabokova, to udaj się do Petersburga lub Moskwy. W Petersburgu koniecznie zobacz Ermitaż oraz oczywiście, Pałac Zimowy. W Moskwie – koniecznie Kreml oraz niesamowity Sobór Świętego Wasyla. Pamiętaj, że stolica Rosji, to również niesamowity kocioł imprezowy! Warto się tu udać do jakiegoś pubu lub klubu na nocne szaleństwo. Jednym z najpiękniejszych miejsc w Rosji jest Jezioro Bajkał, które zachwyca o każdej porze roku. W cieplejszych miesiącach można tu nawet plażować i uprawiać sporty wodne. Choć Karolini Kiejdrowskiej (jedna z najszybszych pływaczek zimowych na świecie) niskie temperatury nie robią różnicy. Więcej informacji o pasji do lodowatej wody znajdziesz na gorilo.pl. Na samym końcu Rosji – Kamczatce – znajduje się wulkan Maly Semyachik, zachwycający kosmicznym krajobrazem oraz niezwykłym błękitem wypełniającej go wody. Równie niezwykłe, choć nieco inne, wrażenie nocnego krajobrazu tworzy  wulkan Tolbachik, również znajdującego się na Kamczatce. Rosja, to gigantyczny kraj, rozciągający się na dwa kontynenty, przebiegający niemal przez 10 stref czasowych, trudno w kilku zdaniach opisać choćby mały procent tego, co ma do zaoferowania.

Wiza do Rosji – sprawdź!

Na Kamczatce można podziwiać majestatyczne wulkany
Na Kamczatce można podziwiać majestatyczne wulkany

Białoruś

Jeśli Rosja, to dlaczego nie Białoruś? Nasza wschodnia sąsiadka ma wiele ukrytych skarbów – skarbów, które zainteresują każdego miłośnika polskiej kultury, zwłaszcza literackiej. Niedaleko polskiej granicy znajduje się urokliwie położone muzeum – Folwark Mickiewiczów w Zaosiu, gdzie urodził się polski Wieszcz. Trochę na północ warto wybrać się do białoruskiej części Puszczy Białowieskiej, której nikomu nie trzeba reklamować. Niedaleko Brześcia znajdują się imponujące zamki w Nieświeżu i w Mirze – dawnych siedzibach Radziwiłłów. W Witebsku, natomiast można odnaleźć ślady jednego z najbardziej znanych europejskich malarzy XX wieku – Marca Chagalla. To tu znajduje się związane z nim muzeum. Mniejsze i większe miejscowości Białorusi, to wspaniałe przystanki w drodze do Kolei Transsyberyjskiej. Zachwycają spokojem, skromnością, przyrodą i pysznym lokalnym jedzeniem. Niemal w każdej miejscowości znajdują się perełki architektury sakralnej, przede wszystkim prawosławne cerkwie. W Grodnie znajduje się bardzo stara Cerkiew Świętych Borysa i Gleba. Rok budowy jej nie jest znany, ale z pewnością było to przed XII wiekiem!

Na Białorusi można podziwiać perełki architektury sakralnej pochodzące nawet sprzed XII wieku!
Na Białorusi można podziwiać perełki architektury sakralnej pochodzące nawet sprzed XII wieku!

Wiza na Białoruś – sprawdź!

Kwiecień, to także półmetek sezonu w gorącym Egipcie, Laosie, Jordanii oraz na zachodniej i południowej Sri Lance. To także świetny czas na przygodę w Algierii i po przeciwnej stronie kontynentu – w Ugandzie. Jeśli lubicie łączyć leniuchowanie ze zwiedzaniem, dobrą decyzją będzie wyprawa do Turcji, a także USA. W pięknej Kenii i na Kubie w kwietniu sezon się już kończy, od maja zaczynają się tam bardzo wilgotne upały. Jeśli jednak nie przeszkadza ci taki klimat, to na pewno nie jest za późno na podróż do tych krajów.

Źródła:
story.tourders.com
cloudfront.safaribookings.com
02varvara.files.wordpress.com
globtroter.pl
s-media-cache-ak0.pinimg.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.