Nowe e-wizy do Pakistanu już dostępne na Aina.pl

elektroniczne-wizy-do-pakistanu

Od teraz na stronie Aina.pl możesz ubiegać się o elektroniczne wizy do Pakistanu. 

1. Elektroniczna wiza do Pakistanu – informacje

Turystyczna wiza do Pakistanu jest wydawana w trybie jednokrotnym i ważna do 3 miesięcy pobytu. Jest to duże ułatwienie dla naszych klientów, ponieważ gotową wizę otrzymujesz bezpośrednio na podany wcześniej adres mailowy. Nowa wiza umożliwia wjazd  do Pakistanu obywateli aż do 175 krajów. Kto duży krok ze strony władz Pakistanu, zwłaszcza, że to kraj, który ma do zaoferowania piękne plaże Morza Arabskiego i niezwykłe szczyty Himalajów, a niestety jest krajem rzadko odwiedzanym. Czas wyrabiania wizy turystycznej jest określony na od 7 do 10 dni roboczych.

Wśród dokumentów potrzebnych do wjazdu znajdują się:

1. zdjęcie paszportowe
2. skan paszportu
3. zaproszenie od sponsora (agencji turystycznej) lub rezerwacja hotelowa

wizy-d-pakistanu
Wizy do Pakistanu

2. Wyjazd do Pakistanu – informacje praktyczne

Najlepsza pora do zwiedzania północnej i górskiej części Pakistanu przypada od maja do listopada. Na południe kraju lepiej planować wyjazd pod koniec sierpnia do marca – kiedy temperatury oscylują w granicach od 20 do 35 stopni Celsjusza. Najbardziej popularna jest podróż drogą lotniczą – z przesiadką w Dubaju, Stambułu, Abu Dhabi czy Kaula Lumpur – lub bezpośrednio np. z Warszawy do Islamabadu. W Pakistanie lokalną walutę jest Rupia Pakistańska – której wartość to około 1 PLN = 39 PKR. Przed wyjazdem najlepiej złotówki wymienić na dolary, a potem na lokalną walutę. Koszty życia są niższe niż w Polsce – za butelkę wody zapłacimy ok. 1,50 zł, a za obiad w restauracji około 10 złotych.

Bilety lotnicze – dostępne tutaj.

Noclegi – dostępne tutaj.

3. Czy Pakistan jest bezpiecznym krajem?

Można spokojnie powiedzieć, że Pakistan jest krajem bezpiecznym, choć sporadycznie mierzy się z problemem terroryzmu. Jeśli interesuje Cię trekking po Himalajach, to północ kraju i okolice Gilgit Baltistan są to tereny bardzo spokojne.  Terytorium graniczne z Afganistanem, to tereny niedostępne dla turystów. Dla spragnionych atrakcji polecamy wizytę w Peshawar, najstarszym mieście w Pakistanie, które z roku na rok staje się bardziej bezpieczne i przyjazne dla turystów. Warto podkreślić, że mieszkańcy Pakistanu są niezwykle gościnni i otwarci dla przyjezdnych.

Przed wyjazdem pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym do Pakistanu – możesz porównać ceny polis tutaj.

meczet-mohabbata-khana
Meczet Mohabbata Khana w Peshawar

 

 

 

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zanim wyjedziesz do Chin
Azja
Anna Wielgus

Zanim wyjedziesz do Chin – przewodnik

Jadę do Chin, od czego zacząć? Wiza Zanim wyjedziesz do Chin, będziesz musiał zająć się wyrobieniem odpowiedniej wizy. Oczywiście wizę możesz wyrobić samodzielnie w konsulacie