Sezon na lipiec – czyli gdzie spędzić sezon ogórkowy

Sezon na lipiec – czyli gdzie spędzić sezon ogórkowy

W lipcu zaczyna się sezon urlopowy, a wraz z lipcowym gorącem… gorączkowe poszukiwania idealnej wakacyjnej destynacji. Poniżej znajdziesz propozycje miejsc, w których wraz z naszym sezonem ogórkowym zaczyna się sezon turystyczny. My tym razem stawiamy na południową część Afryki. Zobacz dlaczego, właśnie tam spędzić sezon na lipiec!

Zambia, Tanzania, Zimbabwe

Lipiec, to świetny czas na wyprawę do południowej Afryki. A żeby było jeszcze oryginalniej – najlepiej do… Zambii! Myślisz: nie dość, że sama pustynia, to jeszcze bez dostępu do morza. Niby tak, ale… Zambia to kraj, który przyciąga turystów właśnie dzięki wodzie. Położony w dorzeczach trzech ogromnych rzek: Zambezi, Kague i Luangwa. Wokół nich rozpościerają się jedne z najpiękniejszych na świecie parków narodowych. Zgodziłby się z tym niejeden słoń czy hipopotam. Zresztą gdyby zwierzęta musiały planować urlop, to na pewno chciałyby wypoczywać w Zambii. Nad tamtejszymi rzekami chętnie chilloutują… krokodyle. Aż trudno uwierzyć, że te, na pierwszy rzut oka nieprzyjemne gady, lubią czasem złapać trochę słońca.

Przed wyjazdem koniecznie sprawdź wymogi odnośnie wizy do Zambii.

W Zambii urlop spędzają również słonie.
W Zambii urlop spędzają również słonie.

Aby zwierzęta nie zakłócały ci wakacji, ani ty im, najrozsądniej będzie wybrać się na zorganizowaną wycieczkę po którymś z parków narodowych lub safari. W Zambii znajdują się też liczne wodospady. Jeśli przy okazji planujesz zwiedzić Tanzanię, koniecznie wybierz się nad wodospad Kalambo, znajdujący się na granicy. Jeśli bardziej cię ciągnie w stronę Zimbabwe – nie możesz przeoczyć Wodospadów Wiktorii. Właściwie w żadnym wypadku nie możesz ich przeoczyć. ;D

Sprawdź warunki wizowania do Tanzanii.

Namibia

Skoro już jesteśmy przy najpiękniejszych miejscach, które trzeba w życiu choć raz zobaczyć, to trzeba sobie jasno powiedzieć – lipiec to świetna pora na pustynię. Bardzo konkretną, a mianowicie – Namib. Jeśli cenisz sobie powiew wolności, wypożycz samochód (koniecznie 4WD!) i wyrusz do południowej części pustyni – Sossusvlei, wielkiego słonego jeziora, w którym nie zawsze jest woda. Za to nad nim, na ponad 300 m n.p.m., niezmiennie piętrzą się wydmy we wszystkich kolorach słońca. To miejsce popularne wśród scenografów hollywoodzkich produkcji.

Jeśli marzy ci sie podróż do Namibii, sprawdź wymogi wizowe do tego kraju.

Pustynie Namibii należą do najpiękniejszych na świecie.
Pustynie Namibii należą do najpiękniejszych na świecie.

Malawi

Kierując się z Zambii na wschód, traficisz na szczyt sezonu w Malawi. Tak jak niemal w każdym kraju, w tej części kontynentu znajdują się liczne parki narodowe, w których można oglądać afrykańskie zwierzęta, w tym lwy i antylopy w ich naturalnym środowisku. Ale Malawi najbardziej jest znane z jeziora o tej samej nazwie. Jest ono jednym z największych zbiorników wodnych w Afryce. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jezioro przyciąga turystów spragnionych wodnych atrakcji po wędrówkach po gorącym safari. Można tu uprawiać niemal wszystkie sporty wodne – od klasycznego pływania, przez kajakarstwo, paddle board po nurkowanie. Dziewicza natura oraz spokój, przyciągają tu również osoby szukające wyciszenia – np. podczas warsztatów jogi nad brzegiem Malawi.

Malawi ma też swoją górę, sięgającą nieba – Mulanje. Ta wysoka na 3000 m góra z każdym pokonanym metrem coraz bardziej zaskakuje – oprócz suchych granitowych połaci, zachwyca bujną roślinnością, strumieniami, a także wodospadami. Jeśli lubisz się powspinać, na pewno ci się tu spodoba.

Przed wyjazdem sprawdź warunki uzyskania wizy do Malawi.

Jezioro Malawi
Jezioro Malawi

Uganda

A skoro o górach mowa, nie można zapomnieć o Ugandzie. Lipiec to najlepszy czas na wspinaczkę po tamtejszych szczytach. Nie jest to jednak łatwa wspinaczka – najwyższy szczyt Gór Księżycowych ma ponad 5000 metrów! Ale warto, bo któż nie chciałby postawić stopy na księżycu?

W Ugandzie koniecznie trzeba również zobaczyć Park Narodowy Bwindi – największy na świecie dom goryli górskich.

Koniecznie zobacz warunki uzyskania wizy do Ugandy.

Uganda to dom dla wielkiej populacji goryli górskich.
Uganda to dom dla wielkiej populacji goryli górskich.

Sezon na lipiec – podróż nie all inclusive

Jeśli marzą ci się wakacje w studenckim klimacie, zamiast Afryki, obierz kurs na wschód. Nie lubisz wakacji all inclusive? Na pewno świetnie poczujesz się w podróży Koleją Transsyberyjską. Innym ciekawym rozwiązaniem może być trawers pieszy lub rowerowy po górach Tadżykistanu. Jeśli natomiast chcesz spędzić urlop nad wodą, nie pożałujesz wyprawy na północno-zachodnią Sri Lankę. Czeka cię tam moc wodnych atrakcji i bardzo gościnni tubylcy 😉

Wiza do Rosji, do Tadżykistanu lub na Sri Lankę

To co? Lista wakacyjnych sprawunków gotowa?! 😀

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

28 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.