Angkor Wat – największa atrakcja turystyczna Kambodży

angkor-wat--w-kambodzy-aina-travel

Są takie miejsca na świecie, które konieczne trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Z pewnością zalicza się do tego cały rejon Azji południowo-wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem świątyni Angkor Wat. Stanowi największą atrakcję w Kambodży.

Wakacje w Kambodży – poznaj Angkor Wat

Angkor, to zabytkowy kompleks miejski pozostały po dawnej stolicy Imperium Khmerskiego na terytorium dzisiejszej Kambodży. Na tym gigantycznym obszarze znajdują się zarówno atrakcje kulturowe, religijne oraz przyrodnicze, co zapewni Ci cały dzień udanego i intensywnego zwiedzania. Największą popularnością cieszy się świątynia Angkor Wat, centralny punkt wszystkich turystycznych wycieczek. Wzniesiona została w XII wieku ku czci hinduskiego bóstwa Wisznu i przez wieki służyła lokalnej ludności jako miejsce modlitw, spotkań i pielgrzymek. Zasługuje na uwagę przede wszystkim ze względu na swoją oryginalną architekturę i precyzyjne zdobienia, które ciężko spotkać w innych częściach świata. Jest to największa świątynia na świecie i na każdym odwiedzającym ją turyście pozostawia ogromne wrażenie. Piękne jest tu dosłownie wszystko, od budowli, przez krajobraz, aż po samą atmosferę miejsca.

Świątynia Angkor Wat
Świątynia Angkor Wat

Wiza do Kambodży

Pamiętaj, żeby odwiedzić świątynię, będzie Ci potrzebna wiza do Kambodży. Jednokrotna wiza 30-dniowa wydawana jest na okres 90 dni. Na tych samych zasadach ubiegać powinny się o niego osoby wyjeżdżające czysto turystycznie, jak i w sprawach biznesowych lub handlowych. Standardowy czas wyrobienia wizy to od 3 do 5 dni, zgodnie z harmonogramem pracy ambasady. Należy złożyć dokumenty u przedstawiciela dyplomatycznego Kambodży. Wśród nich poprawnie wypełniony wniosek wizowy, paszport ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży oraz skan zdjęcia paszportowego. Pomoc w wyrobieniu wizy jak i sam uproszczony wniosek wizowy do Kambodży załatwisz poprzez: AinaTravel/wizadoKambodży. Na podstawie takiej wizy można jednak wjechać do Kambodży tylko na następujących przejściach granicznych: Phnom Penh International Airport, Siem Reap International Airport, Cham Yeam (Koh Kong) z Tajlandią, Poi Pet (Banteay Meanchey) z Tajlandią, Bavet (Svay Rieng) z Wietnamem. Wyjechać z Kambodży możesz natomiast przez dowolne przejście graniczne.

Widok na świątynię Angkor Wat z lotu ptaka1
Widok na świątynię Angkor Wat z lotu ptaka

Kambodża – ubezpieczenie, bezpieczeństwo

Jeśli zależy Ci na spędzeniu Twoich wymarzonych wakacji bez obawy  – pomyśl o ubezpieczeniu. Koszt takiej usługi przy dwutygodniowym pobycie w Kambodży to jedynie 90 złotych od osoby. Cena pakietu obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, utratę bagażu oraz opcjonalnie odpowiedzialność cywilną. Po więcej szczegółów zajrzyj na stronę www.aina.pl/ubezpieczenia.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.