Ranking 5 najpopularniejszych kierunków wizowych w 2018 roku

Chiny, Dzwonnica Xi'an

Przygotowaliśmy dla Was ranking 5 najpopularniejszych krajów wizowych, do których Polacy najczęściej podróżowali w 2018 roku (z naszą wizą)! 

 

1. CHINY

Kraj na szczycie naszej listy. Nic dziwnego, bo Chiny to prawdziwa potęga – olbrzymi i najludniejszy kraj świata, znajdujący się w 3 strefach klimatycznych, graniczący z 14 krajami, 2. pod względem gospodarki i 3. pod względem powierzchni – kto z nas nie chciałby go zobaczyć? Chińskich zabytków jest tak dużo, więc żeby w miarę dobrze poznać ten kraj –  potrzeba znaleźć w swoim grafiku najlepiej kilka miesięcy. Najlepiej ocenianymi atrakcjami w Chinach są: oczywiście Wielki Mur Chiński, Terakotowa Armia (Muzeum w Xi’an), olbrzymi posąg Buddy Tian Tan (Ngong Ping, Hongkong), promenada Bund w Szanghaju i Wzgórze Wiktorii na wyspie Hongkong.

Wiza do Chin – dostępna tutaj.

Wielki Mur Chiński
Wielki Mur Chiński

2. ROSJA 

Kolejny kraj-gigant. Największe państwo świata. Co robić ciekawego w Rosji? Jeśli lubicie koleje – to niezapomnianym przeżyciem będzie podróż Koleją Transsyberyjską (bilety dostępne tutaj) – gdzie swoją przygodę zaczynacie w Moskwie, a kończycie na najdalszych zakątkach Syberii. Możecie również rozpocząć podróż szlakiem Złotego Pierścienia – czyli inaczej szlakiem najpiękniejszych miast Rosji. Dla miłośników ciszy, natury i spokoju polecamy wypad na Kamczatkę, w „rosyjskie Alpy” czyli Góry Ałtaj, okolice Bajkału czy dla odważniejszych – wspinaczkę na Elbrus – wg. wielu opracowań największy szczyt Europy. Na uwagę zasługuje również obfitująca w zabytki wyspa Kiży.

Wiza do Rosji – dostępna tutaj.

Widoki na Elbrus

3. INDIE

Trzecie miejsce w naszym rankingu zajmują Indie. Kraj z niesamowitą historią i przepięknymi zabytkami, takimi jak: Tadź Mahal, The Gateway of India, Fort Amber, Fort Agra czy świątyniami: Swaminarayan Akshardham, Gurudwara Bangla Sahib i Golden Temple. Wizyta w Indiach to również niepowtarzalna okazja, aby przeżyć święto Holi (w 2019 roku obchodzone od 20 do 21 marca), spróbować przepysznego jedzenia i poznać lepiej hinduskie obyczaje.

Wiza do Indii – dostępna tutaj.

Święto Holi w Indiach
Święto Holi w Indiach

4. USA

Obietnice i ciągłe zapewnienia o zniesieniu wiz do Stanów Zjednoczonych dla Polaków – wciąż pozostają obietnicami bez pokrycia. Pomimo to, wielu Polaków decyduje się na wyjazd do Stanów. Bardzo często w celach turystycznych, prywatnych, aby spotkać się z bliskimi lub w celach biznesowych. Wśród najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w USA znajduje się: Nowy Jork, Los Angeles, Las Vegas, Seattle, Honolulu i Chicago. Stany Zjednoczone to również piękne miejsca, takie jak: Park Narodowy ZionPrzylądek Flattery czy Jezioro Tahoe.

Wiza do USA – dostępna tutaj.

W pobliżu góry Utah w Stanach Zjednoczonych
W pobliżu góry Utah, Park Narodowy Zion

5. WIETNAM

Wietnam to coraz popularniejszy kierunek podróży, nie tylko Polaków. Na pewno wprowadzenie ułatwienia w postaci elektronicznych wiz, zachęciło podróżnych z całego świata, aby lepiej poznać ten wyjątkowy kraj. W Wietnamie możemy się spodziewać pięknej pogody prawie cały rok. Wśród najciekawszych turystycznie miast wymienia się: Hanoi, Da Nang, Nha Trang, Ho Chi Minh i Hoi An, Hue. Kraj znany jest z  malowniczych miejsc np. Zatoki Halong (widocznej poniżej na zdjęciu) oraz innych zbiorników wodnych – jak jezioro Hoan Kiem. Wietnamskie plaże takie jak: An Bang Beach, My Khe Beach i Da Dia Reef – przyciągają rzesze turystów.

Jeśli marzysz o zobaczeniu tego kraju i zastanawiasz się co jeszcze ma do zaoferowania – przeczytaj ten artykuł.

Wiza do Wietnamu – dostępna tutaj.

Zatoka Halong Bay, Wietnam
Zatoka Halong Bay, Wietnam
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.